Akşehirİlçeler

Akşehir Belediyesi’nden Bir İlk Daha…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında, Akşehir Belediyesi  Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından SIFIR ATIK Projesine destek hız kesmeden devam ediyor.

Akşehir Belediyesi “Sıfır Atık Projesi” kapsamında önemli çalışmaları bir bir hayata geçiriyor.  Geçtiğimiz haftalarda 1.Sınıf Atık Getirme Merkezinin temellerini atılmıştı. Bu hafta ise çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına Akşehir’e 6 Adet Mobil Atık Getirme Merkezi kazandırıldı. Şehrin 6 bölgesine hitap edecek  çevre dostu Mobil Atık Getirme Merkezleriyle çöpler kaynağında ayrıştırılacak.

Konuyla İlgili açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında Belediyemizce 6 adet Mobil Atık Getirme Merkezi aldık. Mobil Atık Getirme Merkezi ile; kaynağında ayrı toplanan Kağıt, Pil, Metal, Cam, Elektrikli-Elektronik, Bitkisel Atık Yağ ve Plastik gibi atıkları Mobil Atık Merkezlerinde toplayıp buradan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezine göndereceğiz. Mobil Atık getirme Merkezlerimiz İstasyon Caddesi Zafer Kavşağı, 24 Ağustos Bulvarı Termo Petrol karşısı, Yarenler Mahallesi Küçük Ağa Caddesi başlangıcı, Cumhuriyet Meydanı’nda, Gazi Mahallesi Gazi Pazar alanı önünde ve İmaret Cami önünde olmak üzere 6 yere Mobil Atık Getirme Merkezi konuşlandırdık. Bu sayede hemşehrilerimizin hem geri dönüşüm ve ekonomiye, hem de çevre bilincinin oluşmasına katkı sağlamalarını istiyoruz. Adı gibi bir Akşehir için; Geleceğini Düşün, Çevreni koru diyoruz” dedi.

Konya'dan Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu