Akşehirİlçeler

Başkan Akkaya Engelsiz Yaşam Merkezi’ni Ziyaret Etti

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya; Akşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’ni ziyaret etti.

Başkan Akkaya’nın ziyaretine Akşehir Görmeyenleri Koruma Şube Başkanı Hüseyin Çığ, AKŞENDER Başkanı Abdülkadir Susam ve Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel’de eşlik etti.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Engelsiz Yaşam Merkezinde bir konuşma gerçekleştiren Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Engelsiz Yaşam Merkezimizde sineması, spor salonu, topluma yararlı birçok kursları burada yararlandırmak güzel bir imkândır. Burada kardeşlerimiz gayretleriyle çok güzel işler başarmaktadırlar. Engelli KPSS kursumuzda hakeza çok önemli sınav öncesinde kursiyerlerimiz burada Halk Eğitim Merkezi bünyesinde çalışan öğretmenlerimizin eşliğinde kurslarını almaktadırlar. Kamuya istihdam anlamında imkân bulmaktadırlar. Engelsiz Yaşam Merkezi ve birçok alanda hizmetlerini sağlamak adına Belediyemizin Engelsiz Taksi hizmeti her zaman görevini sürdürmektedir. Tekerlekli sandalye ve Akülü araçlarımızın yardımlarını yapıyoruz. Ben tekrar 3 Aralık Dünya Engelliler Gününüzü kutluyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi kardeşliğimizi bozmasın. Bu milletin yaşlısı, genci, engelli olanı olmayanı hepsi bir bütündür, bir ailedir.” diye konuştu.

Başkan Akkaya konuşmasının ardından Engelsiz Yaşam Merkezi’nde engellilerle ve dernek yöneticileriyle birlikte sohbet etti.

Akşehir Görmeyenleri Koruma Şube Başkanı Hüseyin Çığ ve AKŞENDER Derneği Başkanı Abdülkadir Susam’da engellilere verilen hizmetler ve destekler için Başkan Akkaya’ya teşekkür etmesiyle ziyaret sona erdi.

Konya'dan Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu