Akşehirİlçeler

Başkan Akkaya’dan Nasrettin Hoca Özel Eğitim Uygulama Okulu’na Ziyaret

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hazım Aslancı, Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu ile birlikte ziyaret gerçekleştirildi.

Protokol üyeleri tarafından gerçekleştirilen ziyarette Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 24700 proje başvurusu içerisinden kabul edilen ve 1000 proje arasında yer alarak 250 metrekare büyüklüğündeki marul ekimi gerçekleştirilmiş Sera, engelli öğrencilerin el  ve iş yapabilme becerilerini geliştirmek amacıyla “Engellerinden Kop Projesi” kapsamında okula kurulmuş olan el sanatları atölyesi, seramik atölyesi ve ahşap atölyeleri gezilerek proje aşamaları ve atölyeler hakkında Nasrettin Hoca Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Celal Şenyiğit tarafından bilgi verildi.

Çalışmalar hakkında bilgi verilmesinin ardından Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde kamu görevlisi olarak çalışan Minciye Dağdelen’e “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” münasebeti ile hediyesi protokol tarafından takdim edilerek ziyaret sona erdi.

Konya'dan Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu