İlçelerSelçuklu

BAŞKAN PEKYATIRMACI’DAN 747. VUSLAT YILDÖNÜMÜ MESAJI

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Hz. Mevlana’nın 747. Vuslat yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Hz. Mevlana’nın 747. Vuslat yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, şu görüşlere yer verdi;”Selçuklu’nun düşünürü, mutasavvıf, ilim ve din adamı Mevlana’nın söylemleri vuslatından günümüze kadar tüm insanlığın zihninde ve kalbinde yer bulmuştur.  Rumi’nin Yaradan’a teslimiyeti İslam’ın ümitsizlik dini olmadığını, huzur, merhamet ve temelinde sevgi dini olduğunu dünyaya haykırır”

Törenlerimizin bu yılki ana teması “İhsan Vakti” , alt tema olarak da “İnsan yeter ki iyilik arasın, onda kötü bir şey kalmaz” sözleri olarak belirlendi. Hz. Mevlana’nın şehri Konya’nın “İhsanı” her zaman yüksektir. Her dinden, her renkten insanı kucaklayan Hz. Mevlana sevginin, barışın, kardeşliğin, hoşgörünün sembolüdür. Yüreklerimize birlik ve sevgi tohumlarını ekerek “Ne olursan ol yine gel” sözleriyle insanlığa seslenen Hz. Mevlana insanlığı ayrımcılıktan dostluk ve hoşgörüye davet etmektedir.

Bu yıl Vuslatının 747. yıldönümünde Hz. Mevlana’yı pandeminin gölgesi altına anacağız. Bu kapsamda  sadece 7 ve 17 Aralık tarihlerinde etkinlikler düzenlenecek. Sevginin, barışın, kardeşliğin ve hoşgörünün sembolü olan ve bunu tüm insanlığa yaymaya çalışan Hz. Mevlana’yı  747. Vuslat yıldönümünde rahmet ve dua ile anıyorum.”

Konya'dan Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu