Eğitim

KTO Karatay Üniversitesi’nden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Rektör Sade mesajında; “29 Ekim 1923, aziz milletimizin, büyük imkânsızlıklar içerisinde adeta küllerinden yeniden doğarak kazandığı Kurtuluş Savaşı’nı Cumhuriyetin ilanı ile taçlandırdığı, iradesine zincir vurulamayacağını ve kaderini başka milletlerin, bireylerin ya da yönetimlerin belirleyemeyeceğini açıkça tüm dünyaya ilan ettiği gündür.”

Kadını, erkeği, yaşlısı, genci ile birlik ve beraberlik içerisinde kurtuluş destanını yazan güzel ülkemizin, aynı ruhla dünya devletleri arasında hak ettiği saygın ve lider konuma ulaşmasında her birimize büyük sorumluluk düşmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz.” sözlerine binaen bizlere düşen en önemli görev milletimizle el ele, omuz omuza, güç, kader ve inanç birliği içerisinde yarınların müreffeh Türkiye’sini bilimin öncülüğünde inşa etmektir. Unutmayalım ki geleceğe güçlü biçimde ulaşabilmek Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla mümkündür!

Bu anlamlı gün vesilesiyle birlik, beraberlik ve kader dayanışması içinde yaşayan aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Konya'dan Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu