İlçelerSelçuklu

SELÇUKLU’YA 11 YENİ KÜTÜPHANE DAHA

SelçukluBelediyesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında kitapseverleri11 yeni kütüphaneyle buluşturacak. Yeni açılacak kütüphanelerle Selçuklu’da kütüphane sayısı 90 olacak.

Alınacak kitaplarla birlikte okur severler 500 bini aşan kitapla buluşacak.

Selçuklu Belediyesi  şehrin eğitim hayatına katkı sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda ilçeye 2020-2021 eğitim öğretim yılında  11 yeni kütüphane daha kazandırılacak. Pandemi sürecinde okullar ve halk kütüphanelerinde kontrollü olarak hizmet vermeye devam eden kütüphaneler kitap severler  ve ders çalışanlar tarafından yoğun olarak tercih ediliyor.

Selçuklu Belediyesi  9 halk kütüphanesi, 1 çocuk kütüphanesi 69 okul kütüphanesi ile toplamda 79 kütüphane, 463.357 kitap, 147.036 üye sayısıyla  Konya’da geniş bir yelpazede hizmet vermeye devam ediyor. Ayrıca kütüphanelere yapılacak kitap alımıyla kitap sayısı 500 bini geçecek.

“Yeni Türkiye’nin temellerini okumayı aşılayarak sağlamlaştıracağız”

Çocuklara küçük yaştan itibaren en güzel tutku olan okuma alışkanlığının kazandırılmasında kütüphanelerin ayrı bir önemi bulunduğunu dile getiren Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı şunları söyledi: “ İlçemizde kütüphanelerimizden istifade eden güzel bir okur kitlesi var. Bu bağlamda öğrencilerimiz de pandemi kurallarına riayet ederek kütüphanelerimizden dolu dolu istifade ediyorlar. Belediyemiz öncülüğünde başta okullarımızda olmak üzere yeni ihtiyaç olan yerlere kütüphane kuruyoruz. İlçemizde 79 yerde mevcut olan kütüphane sayımız yakın bir zamanda 90’a yükselecek.  Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın kitap dostu olmaları için önemli sorumluluklar taşıyoruz.Selçuklu’da her yaştan öğrencilerimizin ve hemşehrilerimizin kitaba ulaşması için kütüphanelerimizi yaygınlaştırdık. Bu çerçevede çok güzel bir noktaya geldik. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde inşa edilen yeni Türkiye’nin temelini okuyan, araştıran ve bu bilgi birikimini gelecek nesillere taşıyacak bir gençlik yetiştirerek sağlamlaştıracağız. Bu bağlamda kütüphanelerimizin böyle de bir misyonu var ve bu durum bizim sorumluluğumuzu da artırıyor heyecanımızı diri tutuyor. “
Konya'dan Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu