GündemKonya Valiliği Bültenleri

Vali Toprakin, Jandarma Teşkilatının Kuruluş Yıldönümü Mesajı

Ülkemizin ve milletimizin huzur, can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla görevlerini fedakârca yerine getiren Jandarma Teşkilatın 181. Kuruluş Yıldönümünü  kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Vatan savunmasında, emniyet ve asayişin sağlanmasında ve bizzat müşahede ettiğim terörle mücadelede fedakârca hizmetleriyle Milletimizin takdirini kazanan Türk Jandarma Teşkilatımız, sahip olduğu imkân ve kabiliyetlerle, yüksek vazife şuuruyla, iyi eğitilmiş nitelikli personeliyle, üstlenmiş bulunduğu görev ve sorumlulukları,  her zaman özveri, azim ve kararlılıkla yerine getirmiş ve getirmeye devam etmektedir.

Jandarma Teşkilatı; çağın gereklerine uygun teknolojik donanımı, disiplini, vatan sevgisi ve üstün vazife bilinciyle görev ve sorumluluklarını yerine getirirken, asli görevlerinin yanı sıra, hayata geçirdiği insan odaklı sosyal projeler ve kültürel hizmetlerle vatandaş ile Devlet arasında önemli bir köprü olmuştur. Bu zor ve onurlu görevi, şanlı geçmişinde olduğu gibi layıkıyla yerine getireceğine, her alanda ulaşmış olduğu başarı çizgisini, üstün vazife bilinci ve hizmet anlayışı ile daha üst seviyelere yükselteceğine inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Ülke genelinde olduğu gibi “Huzur Kenti” olarak bilinen Konya’da de güvenlik hizmetlerinin yürütülmesinde önemli katkıları olan Jandarma Teşkilatın 181. Kuruluş Yıldönümünü içtenlikle kutluyor, tüm teşkilat mensuplarına ve ailelerine kazasız belasız hayırlı görevler diliyorum.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı