GündemKonya Valiliği Bültenleri

Vali, Vefa Sosyal Destek Grubu Görevlilerini Ziyaret Etti

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında yayımlanan genelgeyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü vatandaşlar ile kronik hastalığı bulunanlara hizmet ulaştırmak amacıyla oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, çalışmalarını özveriyle sürdürüyor.

 Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerini ziyaret eden Vali Cüneyit Orhan Toprak, burada yürütülen çalışmalar hakkında görevlilerden bilgi alarak, görevi başındaki personele gayretlerinden ötürü teşekkür etti.

 Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Vali, Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerinin, 170 bin vatandaşın çağrısına yanıt verdiğini ve ihtiyaçlarının karşılandığını belirterek, şunları söyledi:

“Ülkemizin ve dünyanın geçirmiş bu olduğu büyük pandemi mücadelesinde görünen ve görünmeyen kahramanlarımız çok önemli roller oynuyorlar. Bunların en başında da bütün kurumlarımızdan Kaymakamlık birimlerinden, İl Emniyet Müdürlüğü’nden, Belediyelerden, AFAD’tan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden görevlilerin bulunduğu, Vefa Sosyal Destek Grupları yaklaşık 40 gündür önemli bir görev icra ediyorlar. 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmalarının kendi sağlıkları açısından kısıtlandığı bir dönemde  her türlü ihtiyaçlarını kendilerine ulaştırmak için bu grupları çok hızlı bir şekilde oluşturduk. Hızlı bir iletişim ağı oluşturmak için, 31 ilçemizde müracatların aynı saniyede ilçelerdeki görevlilerin önüne düşmesi için santraller oluşturduk. İletişim ağından gelen talepleri de hızlı bir şekilde yerine getirmek için Vefa Sosyal Destek Gruplarını oluşturduk. Bu gruplarda 3165 arkadaşımız görev aldılar ve görev yaptıkları süre içerisinde başvuru noktalarına yapılan yaklaşık 180 bin müracatı değerlendirdiler ve karşılanabilecek olan 170 bin gibi bir  müracatı tamamladılar, ihtiyaçları evlerine götürdüler, maaşlarını çektiler ve çok kutsal bir görevi başarıyla sürdürmeye de hala devam ediyorlar. Her türlü hizmeti büyük bir heyecanla, fedekarlıkla yerine getiren 3165 arkadaşımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 65 yaş üzeri veya diğer ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızdan hiçbir serzenişe muhatap olmadık, tüm hizmetleri yerinde görüldü, ihtiyaçları karşılandı. Bunun haricinde yine bu gruplarımız aynı şekilde ekmek dağıtımında görev aldılar, satış yapılamayan sokağa çıkma yasağının olduğu saatlerde ve günlerde fırın araçlarıyla beraber bu arkadaşlarımız ekmek dağıtımına katıldılar. Cumartesi günü tamamladığımız, Cumhurbaşkanımız’ın selamı, maskeler ve kolonyaların bulunduğu paketleri de rekor bir süreye imza atarak bu arkadaşlarımız, 65  yaş üzeri vatandaşlarımıza evlerinde teslim ettiler. Onun için ben bu kardeşlerimizden mesai arkadaşlarımızdan gurur duyduğumu bir kez daha ifade ediyorum ve hepsine buradan ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum.”
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı